Kongreye Davet

KONGRE FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Sevgili Meslektaşlar,

Sizleri,  OKSUD tarafından 9-12 Ekim 2014 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan VII. Ulusal Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Kongresine davet etmekten büyük onur ve mutluluk duymaktayız.

Ana teması "Teknolojik ve Klinik Multidisipliner Yaklaşımlar" olan toplantımızı bu yıl ilk kez  3 ana konuda ve 3 ayrı salonda gerçekleştireceğiz.  Meslektaşlarımızdan gelen öneriler ve uygulamadaki deneyimlerin ışığında seçtiğimizPediatrik Odyoloji” “Vestibüler  Hastalıklar” ve “Konuşma- Ses- Yutma Bozuklukları” ana başlıkların ilginizi çekeceğini umuyoruz.

9 Ekim günü ilk kez olarak, Odyoloji, Denge,  Konuşma -Ses-Yutma alanında "Teknolojik Multidisipliner Yaklaşımlar" stratejisi ile   Biomedikal Mühendislerini, Elektrik Elektronik Mühendislerini ve Makine Mühendislerini işitme dünyası; Odyologlar, Akademisyenler, Otologlar, Odyometristler, Öğrenciler  ve İşitme Sanayi  Sektörü    ile buluşturan bir  toplantı gerçekleştirmeyi hedefledik.  Bu amaçla  son teknolojileri sizlerle paylaşarak yenilikçi  algoritimlerle   çağdaş teknolojiler  kullanan "Cihaz Tanıtım Kursları" gerçekleştireceğiz. İmplant firmalarından implant teknolojilerini, üstün  özelliklerini,   aynı gün içerisinde dinleyebileceğiz ve implant teknolojilerinin limitasyonları ve avantajları sizlerle paylaşılacak. Ergonomik bir amplifikasyon  cihazı ve başarılı  fittting uygulamalarında olmazsa olmaz  temel bilgi cihazın teknolojik özellikleridir.  "Ses ve Elektrik Sinyal İşlemleme Stratejileri ve Amplifikasyon"  konusunda çok değerli Elektrik Elektronik Mühendisi ve  Biomedikal Mühendisi  Hocalarımızın  deneyimlerini bizlerle paylaşacak olması heyecanımızı arttırmaktadır.

"Klinik Multidisipliner  Yaklaşımlar"  stratejisi ile  Odyologlar, Kulak Burun Boğaz, Genetik, Nöroloji,  Çocuk Doktorları ve  Çocuk Psikiyatristleri Hocalarımızla  İşitme, Vestibüler,  Konuşma -Ses Bozuklukları alanlarında  sunumlar ve interaktif  panellerle hastaya yaklaşımların tartışılacağı zengin bilimsel program, siz değerli meslektaşlarımızla daha da zenginleşecektir.

İşitme kaybının erken tanısı ve izlemi ile dil gelişiminin izleminde Aile Hekimleri ve Yenidoğan Çocuk Doktorları çok etkin rol oynamaktadırlar. Bu sebeple toplantımızda bu yıl ilk olarak Aile Hekimleri ve Çocuk Doktorları için "Temel İşitme, Konuşma  Bilgileri ve Rehabilitasyonu" hakkında konuların interaktif paylaşılacağı oturumlar düzenlenmiştir. Sık karşılaşılan denge bozuklukları ve etraf dönmesi şikayetleri için Acil Hekimleri  ve Aile Hekimleri ile Vestibüler Sistem ve  Rehabiltasyonu  konusundaki sunumlarla ve  pratik kurslarla bilgi ve becerilerimizin  paylaşılması hedeflenmiştir.

Değerli Odyolog ve Dil Konuşma Terapisi Meslektaşlarımız, sizin önerilerinizle zenginleşecek interaktif "OKSUD ve Gelecek Platformu” toplantımıza katılımlarınız çok değerlidir. Sevgili Odyoloji ve Dil Konuşma Terapisi Bölümleri lisans öğrencileri, geleceğinizi şimdiden görebilmeniz planlamanız  için "Kariyer Planlama Platformu" sizlere bir ışık olacaktır.

Sevgili OKSUD Ailesi, Uzman Odyologlarımız ve Dil Konuşma Terapistlerimiz, Otologlarımız,  Odyometristlerimiz,  Öğrencilerimiz, İşitme Sanayi Sektörümüz  ve değerli katılımcılarımız OKSUD'nin   fikir önderi olduğu "World Audiologists  Day"   kutlaması  10 ekim cuma akşamı kutlanacaktır.  Kongreye ve kutlamaya katılımınızla coşacak  günümüz  bizim gerçek  "ODYOLOGLAR  BAYRAMIMIZ" olacaktır. 

Odyoloji, Konuşma ve Ses Bozuklukları bilimlerine katkı veren çok sayıda yerli ve yabancı konuşmacı ile renklenecek olan VII. Ulusal Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Kongresinin zengin multidisipliner bilimsel  programının yanı sıra keyifli sosyal programında da bir arada olmak en büyük dileğimiz.

Sevgi ve Saygılarımızla...

Güncel Bilgiler
TEŞEKKÜRLER
Sevgili Meslektaşlar; Kongremiz ilk Dünya Odyologlar Günü ile taçlanarak 350 kat... Devamı için tıklayınız
YABANCI KONUŞMACILAR
Christine Yoshinaga-Itano Boulder, CO - USA Detaylı CV için tıklayınız Glen... Devamı için tıklayınız
DÜZENLEME KURULU
Özlem KONUKSEVEN
Esra ÖZCEBE
Gonca SENNAROĞLU
Esra YÜCEL
... Devamı için tıklayınız
KAYIT KONAKLAMA
Kayıt ücreti dahilinde 3 gün bilimsel programlara katılım öğle yemekleri ,kahve ikramları... Devamı için tıklayınız
Kongreye Davet
Sevgili Meslektaşlar, Sizleri, OKSUD tarafından 9-12 Ekim 2014 tarihleri arasında Anka... Devamı için tıklayınız